Czy w Polsce będzie euro zamiast złotego? To propozycja Szymona Hołowni

2022-06-15 8:37
Euro, banknoty
Autor: pixabay.com zdjęcie ilustracyjne

Lider Polski 2050 Szymon Hołownia we wtorek (14 czerwca) zaznaczał, że wprowadzenie w naszym kraju waluty euro jest dziś polską racją stanu. "To nie wyzbycie się suwerenności, tylko wręcz przeciwnie - wzmocnienie suwerenności i bezpieczeństwa Polski" - podkreślał.

Wprowadzenie euro dzisiaj jest polską racją stanu. Rozpoczęcie tej nieprostej podróży jest czymś, co zapewni, nie jak się często mówi jakimś wyimaginowanym elitom, że oto ten czy tamten, który już się nachapał, zarobi teraz na euro. Euro jest dobre dla ludzi

- mówił we wtorek (14 czerwca) Szymon Hołownia na konferencji prasowej.

Hołownia zorganizował we wtorek konferencję prasową przed budynkiem NBP w Warszawie, na której mówił o tym, że Polska to "czerwona wyspa na mapie kredytowej Europy".

Podkreślił również, że "wprowadzenie euro nie jest wyzbyciem się przez Polskę suwerenności". "Przeciwnie - jest wzmocnieniem jej suwerenności, jej bezpieczeństwa i jest troską o dobrobyt milinów Polaków, którzy dziś postawieni zostali w dramatycznie trudnej sytuacji" - oświadczył.

Euro jest obecnie oficjalną walutą w 19 spośród 27 państw członkowskich UE. Kraje tworzące tzw. strefę euro to: Austria, Belgia, Cypr, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Irlandia, Włochy, Łotwa, Litwa, Luksemburg, Malta, Holandia, Portugalia, Słowacja, Słowenia oraz Hiszpania.