Donald Tusk proponuje "babciowe", czyli dodatkowe 1500 zł dla kobiet. Jakie warunki trzeba spełnić?

2023-03-24 8:43
mama
Autor: pixabay.com

Proponujemy "babciowe", czyli 1500 zł miesięcznie dla każdej mamy, która po urlopie macierzyńskim chciałaby wrócić do pracy - ogłosił w czwartek (23 marca), w Częstochowie szef PO Donald Tusk. Wyjaśnił na czym dokładnie ma polegać to świadczenie.

Donald Tusk podczas spotkania z mieszkańcami w Częstochowie ogłosił, że kobiety po urodzeniu dziecka i "po tych najważniejszych pierwszych tygodniach i miesiącach" bardzo często chciałyby wrócić do pracy. Znalazł dla nich rozwiązanie w postaci pomocy finansowej. Mowa o "babciowym", który ma być wypłacany co miesiąc dla każdej mamy, która po urlopie macierzyńskim chciałaby wrócić do pracy.

"Kobieta, która zdecyduje się, że jednak chce wrócić do pracy i otrzyma te 1500 złotych, które może przeznaczyć na żłobek, na opiekę, może też podzielić się tymi pieniędzmi z tą przysłowiową, symboliczną babcią"

- wyjaśnił nazwę proponowanego świadczenia Tusk.

Wyjaśnił, jak podaje PAP, że 1500 zł "babciowego" miesięcznie przysługiwałoby do czasu, kiedy dziecko może pójść do przedszkola, a więc do czasu, kiedy ukończy 3 lata.