Dwóch polskich żołnierzy rannych po starciu z nielegalnymi imigrantami na granicy polsko-białoruskiej

2021-10-25 9:44
Dwóch polskich żołnierzy rannych po starciu z nielegalnymi imigrantami na granicy polsko-białoruskiej
Autor: Twitter/Straż Graniczna Zdjęcie poglądowe

Dwóch polskich żołnierzy trafiło do szpitala po tym jak w rejonie Usnarza Górnego grupa około 60 migrantów próbowała siłą sforsować granicę polsko-białoruską.

Jak poinformowała ppor. Anna Michalska, rzecznik Straży Granicznej, dwóch polskich żołnierzy trafiło w niedzielę wieczorem do szpitala po tym jak grupa około 60 migrantów w Usnarzu Górnym próbowała siłą przedrzeć się z Białorusi do Polski. Migranci mieli być bardzo agresywni.

- Cudzoziemcy używali kijów i rzucali kamieniami w funkcjonariuszy Straży Granicznej i żołnierzy Wojska Polskiego. Jeden z żołnierzy został uderzony przez cudzoziemca gałęzią w twarz, a drugi kamieniem w twarz. Obaj musieli zostać przewiezieni do szpitala w Białymstoku. Ich życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo. Już opuścili szpital - przekazała ppor. Michalska w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

Oprócz wspomnianych żołnierzy, delikatne obrażenia odnieśli również funkcjonariusze Straży Granicznej. Jak przekazała rzeczniczka formacji, nie są to jednak obrażenia wymagające hospitalizacji.

Co ważne, siłowa próba przekroczenia granicy polsko-białoruskiej się migrantom nie udała, mimo że mieli wsparcie białoruskich żołnierzy w cywilu.

Sedno Sprawy - Leszek Miller