Dzień Chłopaka 2022. Kiedy wypada to święto?

2022-09-30 8:23
mężczyzna
Autor: pixabay.com

Pod koniec września obchodzimy w Polsce Dzień Chłopaka. Tego dnia wręczamy im drobne prezenty i składamy najszczersze życzenia. Kiedy dokładnie wypada Dzień Chłopaka 2022? Jaki prezent sprawdzi się na tę okazję najlepiej?

To święto przypada na 30 września. Tegoroczny Dzień Chłopaka wypada w piątek. W Polsce przyjęło się, że wtedy obdarowywani są głównie młodzi chłopcy i nastolatkowie. Jednak to również świetna okazja do obdarowania prezentami i dorosłego mężczyzny, często panie nie patrzą tego dnia na jakikolwiek "limit wiekowy'.

W innych krajach również obchodzi się to święto, jednak wypada ono w inne dni. Przykładowo: w Wielkiej Brytanii Dzień Chłopaka wypada 5 kwietnia, w Norwegii - 7 października, w Kanadzie - 25 listopada, a na Malcie 7 lutego.

To jednak nie to samo święto, co Dzień Mężczyzny. Dzień Mężczyzny jest dedykowany tym już dojrzałym mężczyznom. Świętują to co roku panowie obchodzą 19 listopada.

Dzień Chłopaka 2022 - co najlepiej sprawdzi się na prezent? 

Prezent na Dzień Chłopaka nie musi być drogi! Liczą się pamięć i chęci. Panowie nigdy nie pogardzą słodyczami, ciekawą książką lub gadżetem powiązanym z ich ulubionym filmem lub grą. W internecie znajdziemy wiele ciekawych propozycji, jeśli sami nie mamy żadnego pomysłu. Warto również zaplanować wspólne wyjście z chłopakiem. Może to być kino lub restauracja. To dobra okazja, żeby sprawdzić co oferuje nasze miasto lub najbliższa okolica.