Gawkowski w "Sednie Sprawy": Lewica nigdy nie wejdzie w koalicję z PiSe-m

2021-11-15 10:24
Gawkowski w Sednie Sprawy: Lewica nigdy nie wejdzie w koalicję z PiSe-m
Autor: Sedno Sprawy

Nigdy nie będzie koalicji Nowej Lewicy z PiS-em, mówi Krzysztof Gawkowski. Przewodniczący klubu Lewicy w Sejmie kategorycznie zaprzecza, pytany o słowa Leszka Millera, który twierdzi, że wspomniany sojusz wydaje się prawdopodobnym scenariuszem. Czy sytuacja na granicy może się wymknąć spod kontroli, czy rząd powinien bardziej różnicować sytuację zaszczepionych i tych, którzy nie przyjęli preparatu na covid-19? Polecamy dzisiejsze Sedno Sprawy.

Krzysztof Gawkowski, przewodniczący klubu Lewicy był gościem programu "Sedno Sprawy" w Radiu Plus w poniedziałek, 15 listopada. Rozmowa dotyczyła m.in. sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. Było tez o walce z pandemią oraz politycznych planach samej Lewicy.

- Sytuacja kryzysowa może eskalować. (...). Reżim Łukaszenki nie odpuszcza. Słowa ministra Kamińskiego sprzed dwóch miesięcy się nie sprawdzają. Mamy dzisiaj kilka tysięcy ludzi przy granicy. Cały czas ci ludzie na Białoruś przylatują. Mam wrażenie, że w jakimś stopniu jako państwo zawiedliśmy - mówił Gawkowski. Poseł Lewicy pozytywnie odniósł się również do planów budowy zapory na granicy. Ocenił jednak, że "trzeba to dobrze przygotować".

Krzysztof Gawkowski był pytany również o to, czy należy wprowadzić dodatkowe obostrzenia w związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem.

- Lockdown byłby dużym problemem, przede wszystkim dla przedsiębiorców, tutaj byłbym bardzo ostrożny. Uważam jednak, że musimy mówić wprost, osoby zaszczepione powinny mieć więcej przywilejów niż te niezaszczepione - odpowiadał Gawkowski.

Poseł Lewicy był pytany też o ewentualną koalicję z partią rządzącą. Takową sugerował ostatnio m.in. Leszek Miller.

- Lewica nigdy nie będzie w koalicji z PiS-em. PiS łamie prawa kobiet, zdemolował wymiar sprawiedliwości, ale jak są ustawy dotyczące np. płacy minimalnej, czy wieku emerytalnego, to Lewica nie będzie się sprzeciwiała, bo to jest nasz program - mówił Krzysztof Gawkowski.

Cała rozmowa do zobaczenia i posłuchania poniżej.