Grażyna Ignaczak-Bandych w Sednie Sprawy: Joe Biden bardzo mocno potwierdził gwarancje bezpieczeństwa dla Polski

2022-03-28 10:41 Róża Perszon
Grażyna Ignaczak-Bandych w Sednie Sprawy: Joe Biden bardzo mocno potwierdził gwarancje bezpieczeństwa dla Polski
Autor: youtube.com

Joe Biden bardzo mocno potwierdził gwarancje bezpieczeństwa dla Polski, mówi Grażyna Ignaczak-Bandych. Szefowa Kancelarii prezydenta podkreśla, że wizyta przywódcy USA zakończyła kilkutygodniowy proces intensywnych rozmów z administracją amerykańską. O czym Andrzej Duda będzie rozmawiał z papieżem Franciszkiem? Więcej w poniższym artykule.

Wizyta prezydenta Stanów Zjednoczonych już za nami. Co z niej pozostało, jakie są wnioski? 

Wizyta prezydenta Bidena był zakończenie pewnego procesu wizyt i rozmów, polegającym na tym, że po pierwsze nastąpiło wyraziste podkreślenie polskiego bezpieczeństwa. 

- komentowała Grażyna Ignaczak-Bandych. Podkreśliła również, że bezpieczne Polska jest szansą na bezpieczeństwo i zakończenie wojny na Ukrainie. Polska żeby pomagać musi mieć gwarancję i to zostało powiedziane.

Grażyna Ignaczak-Bandych przypomniała także, że do Polski przybył prawosławny patriarcha Konstantynopola Bartłomiej I. Spotka się on dzisiaj z prezydentem Andrzejem Dudą.

O czym Andrzej Duda będzie rozmawiał z papieżem Franciszkiem, dlaczego kolejny raz nie zaprosił Donalda Tuska na posiedzenie RBN? Polecamy dzisiejsze Sedno Sprawy.