Jest porozumienie wstępne rządu z Komisją Europejską w sprawie KPO. Dla opozycji to powód do radości, że pieniądze popłyną do Polski czy do smutku, że Komisja Europejska sprawy praworządności traktuje teraz po macoszemu? Pytał prowadzący Sedno Sprawy - Jacek Prusinowski.
Chcielibyśmy, żeby te pocovidowe środki europejskie były w Polsce, ale ich nie ma. Nie ma przekonania, że to jest jasne, że one się pojawią. Po pierwsze nie będzie zaliczki, straciliśmy te kilkanaście procent. Mamy porozumienie między Solidarną Polską s PiS-em, ale efektem tego jest wybór Glapińskiego i tak naprawdę niewiele więcej
- komentował były szef PO.
W sprawie Donalda Tuska, gość Sedna sprawy podkreślił, że liczył na to, że Uratuje platformę Obywatelską, która po jego powrocie miała 12 procent w sondażach.
Jak pokreślił też Grzegorz Schetyna, teraz na barkach Donalda Tuska spoczywa stworzenie koalicji, pomysłu politycznego na to żeby wygrać wybory. "Nie wystarczy dominować po stronie opozycyjnej w sondażach, trzeba wygrać wybory, zbudować relacje z innymi środowiskami" - dodał
Czy reset stosunków z Rosją za rządów PO był błędem, czy w 2011 rządzący chcieli sprzedać Lotos Rosjanom? Polecamy dzisiejsze Sedno Sprawy.