Ile kosztuje paliwo w Polsce? Analitycy podali najniższe ceny

2023-05-31 22:02
paliwo
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe

Analitycy z e-petrol.pl podali informację, że średni koszt paliwa dla kierowców wynosi 6,10 zł za litr. Wskazano również, że najtańsze tankowanie diesla jest możliwe na Śląsku i w Wielkopolsce

Wyzuta na stacji paliw w ostatnim czasie zdecydowanie nie należy do najtańszych zakupów. Choć teraz na rynku ceny nieco się uspokoiły, wciąż są wyższe niż te, które pamiętamy z lat ubiegłych. Według analityków z e-petrol.pl, w ostatnim tygodniu maja na stacjach paliw zauważono odwrócenie spadkowej tendencji, gdzie kierowcy musieli zapłacić więcej za tankowanie benzyny i oleju napędowego.

Jednakże wyjątkiem był autogaz, którego średnia cena w całej Polsce "pogłębiła się w ostatnich dniach osiągając tegoroczne minima" - pisze PAP.

Gdzie jest najtańsze paliwo? 

Jak zaznacza E-petrol.pl, na Opolszczyźnie najtańszą opcją jest benzyna bezołowiowa 95, która kosztuje w tym regionie 6,40 zł za litr. Analitycy wskazali, że kierowcy na Śląsku płacą najmniej za olej napędowy, gdzie cena litra diesla wynosi 6,05 zł. Tę samą średnią cenę dla tego paliwa zarejestrowano również w Wielkopolsce.

Co z pozostałymi województwami?

Województwo kujawsko-pomorskie jest miejscem, gdzie lepiej unikać tankowania 95-oktanowej benzyny, ponieważ jest to najdroższe paliwo w tym tygodniu, kosztujące średnio 6,58 zł za litr. Natomiast za olej napędowy najwyższą cenę płaci się obecnie na Mazowszu i Dolnym Śląsku. Średnia cena diesla w obu tych regionach wynosi 6,15 zł za litr.

Listen on Spreaker.