Ireneusz Raś w Sednie Sprawy: "Polski się dzisiaj słucha, w kryzysie odgrywamy ważną rolę"

2023-01-25 10:49 Róża Perszon
Ireneusz Raś w Sednie Sprawy: Polski się dzisiaj słucha, w kryzysie odgrywamy ważną rolę
Autor: youtube.com

Polski się dzisiaj słucha, w kryzysie odgrywamy ważną rolę, mówi poseł Ireneusz Raś z PSL-Koalicji Polskiej. Czy Platforma powinna ukarać Sikorskiego, czy opozycja ma jeszcze czas na pracę nad wspólną listą, czy PSL powinien iść do wyborów tylko z Polską 2050? Polecamy dzisiejsze Sedno Sprawy.

Bez wątpienia presja dyplomatyczna zmienia podejście Niemiec, ale poczekajmy na oficjalną decyzję ws. czołgów Leopard, ponieważ czasami pojawiały się przecieki z niemieckiej prasy, że jakieś zgody już są, a później jeszcze wiele tygodni na to czekaliśmy - powiedział w środę rzecznik rządu Piotr Müller. Sytuację skomentował poseł Ireneusz Raś z PSL-Koalicji Polskiej.

Myślę, że to taki "niemiecki ordnung". Podejmują decyzję w swoim czasie i w swoim stylu. Wiemy, że oni do takiego porządku wewnętrznego przykładają dużą wagę.

- komentował gość Sedna Sprawy.

Jak dodał, jeżeli medialne doniesienia się potwierdzą, to trzeba się cieszyć, i traktować to z przymrużeniem oka, a nie dąsać się na Niemców. "Ukraina potrzebuje ciężkiego sprzętu, żeby przeciwstawić się fali ofensywy rosyjskiej" - dodał.  

Polski się dzisiaj słucha, w kryzysie odgrywamy ważną rolę, mówi poseł Ireneusz Raś z PSL-Koalicji Polskiej. Mówił, że "Polska odrywa ważną role w kryzysie wojennym dlatego, że elity polityczne różnych ugrupowań mówią jednym głosem. To pokazuje tą siłę polskiej polityki"

Słowa byłego szefa MSZ

Radosław Sikorski pytany, czy wierzy, że rząd PiS przez moment myślał o rozbiorze Ukrainy europoseł PO powiedział w Radiu Zet, że jego zdaniem rząd "miał moment zawahania w pierwszych 10 dniach wojny". Słowa te skomentował Ireneusz Raś. 

Słyszałem, że Donald Tusk tłumaczył te słowa. Na początku drugiej dekady XIX wieku były wysyłane takie sygnały, żeby namówić Polskę do takiej sytuacji, że przecież zachodnia Ukraina to byłe ziemie polskie. Niech Sikorski sam tłumaczy się z tej wypowiedzi, uważam, że jego wystąpienie było mało istotne. 

Czy Platforma powinna ukarać Sikorskiego, czy opozycja ma jeszcze czas na pracę nad wspólną listą, czy PSL powinien iść do wyborów tylko z Polską 2050? Polecamy dzisiejsze Sedno Sprawy.

I. RAŚ: POLSKI SIĘ DZISIAJ SŁUCHA