Jacek Ozdoba w Sednie Sprawy: Prezes PiS nie sugerował by w piecach palić śmieci

2022-09-07 10:32
Jacek Ozdoba w Sednie Sprawy: Prezes PiS nie sugerował by w piecach palić śmieci
Autor: youtube.com

Prezes PiS nie sugerował by w piecach palić śmieci, mówi Jacek Ozdoba. Jarosław Kaczyński na spotkaniu z wyborcami powiedział, że "trzeba w tej chwili palić wszystkim, poza oponami i podobnymi szkodliwymi rzeczami". Zdaniem wiceministra klimatu i środowiska nie jest to jednak zachęta do łamania prawa, a jedynie do poszerzenia palety surowców. Więcej w dzisiejszym Sednie Sprawy.

Gościem Sedna Sprawy w środę (7 września) był Jacek Ozdoba, wiceminister klimatu i środowiska. Na samym początku rozmowy prowadzący, Jacek Prusinowski, zapytał o słowa premiera Mateusza Morawieckiego odnośnie zamawiania węgla na grudzień i styczeń. Jak skomentował gość programu, chodzi o logistykę. 

Intepretując słowa premiera chodzi o pewną logistykę, o to żeby zakupy realizować racjonalnie. Pamiętajmy o tym, że po drugiej stronie mamy opozycję, która potrafiła wywołać kryzysy tam, gdzie ich nie było. Taka sytuacja miała miejsce z cukrem 

- tłumaczył Jacek Ozdoba. 

Skomentował również słowa Jarosława Kaczyńskiego, który podczas spotkania z sympatykami w Nowym Targu, na pytanie dotyczące opału odparł: "Trzeba w tej chwili palić wszystkim, poza oponami czy podobnymi szkodliwymi rzeczami, bo Polska musi być ogrzana"

Zdaniem wiceministra klimatu i środowiska nie jest to jednak zachęta do łamania prawa, a jedynie do poszerzenia palety surowców. Czy przyczyny śnięcia ryb mogły być naturalne, kiedy najlepiej kupić węgiel, jak będzie wyglądał nowy system kaucyjny dotyczący opakowań? Po odpowiedzi na te pytania odsyłamy do rozmowy poniżej. 

Listen to "Węgiel jest GWARANCJĄ suwerenności - Jacek Ozdoba [Sedno Sprawy]" on Spreaker.