Jaka pogoda na majówkę? Czy będzie padać?

2022-04-21 7:16
grill, majówka
Autor: pixabay.com

Zbliża się koniec kwietnia, co dla wielu oznacza ostatnie przygotowania do rodzinnego wyjazdu na majówkę. Raczej krótkie spodenki czy czapki i parasol? Podpowiadamy jaka jest przewidywana pogoda na majówkę 2022.

Robić zakupy na grilla, czy szykować się na wieczór filmowy w czterech ścianach? Przed tym dylematem stanęło wielu Polaków zastanawiając się, jaka pogoda zaskoczy nas na początku maja. Patrząc na to, jak nieprzewidywalny jest kwiecień - spodziewać się można wszystkiego! A jak będzie w praktyce? 

Podczas deszczowej Wielkanocy myślami planowaliśmy już długi majowy weekend, ale co roku każdy zadaje sobie pytanie: czy będzie ciepło w Majówkę? Doświadczenia z poprzednich lat nie napawają optymizmem, ponieważ niemal każdego roku początek maja jest deszczowy, a przynajmniej część Majówki mija pod znakiem opadów deszczu. Jak się okazuje wysokie temperatury mają do nas wrócić pod koniec kwietnia.

Jak podaje radiopogoda.pl, w większości województw na początku maja termometry wskażą około 17-18ºC. Przeważnie powinno być słonecznie, z lokalnymi zachmurzeniami, ewentualnie lokalnymi opadami deszczu, jednak możliwe że będą one miały miejsce w ostatnim dniu majówki lub tuż po niej – w okolicach 3 lub 4 maja. W kolejnych dniach powinno już być słonecznie, jednak temperatura będzie niższa i w nocy będzie oscylować w okolicy 5ºC.

W całej Polsce średnia miesięczna temperatura powietrza najprawdopodobniej będzie kształtować się w zakresie normy wieloletniej z lat 1991-2020. Miesięczna suma opadów atmosferycznych na przeważającym obszarze kraju powinna mieścić się w zakresie normy wieloletniej

– czytamy w prognozie IMGW.