Jan Grabiec w Sednie Sprawy: "PiS sfałszuje wybory? Są gotowi do takich działań"

2023-01-27 11:18
Jan Grabiec w Sednie Sprawy: PiS sfałszuje wybory? Są gotowi do takich działań
Autor: youtube.com

PiS sfałszuje wybory? Są gotowi do takich działań, mówi Jan Grabiec. Zdaniem rzecznika Platformy Obywatelskiej opozycja powinna patrzeć na ręce działaczom partii rządzącej w lokalach wyborczych. Więcej w poniższym materiale.

Zdaniem Donalda Tuska PiS "szuka wszystkich sposobów, aby zniekształcić wynik wyborów". Te słowa skomentował gość Sedna Sprawy.

Z pewnością jest wiele osób, które chciałaby sfałszować wyniki wyborów. To są ludzie związani z PiS-em, bo widzimy w zachowaniach sympatków czy członków tej partii. Dowodem na to, że jest to działanie systemowe jest to co się wydarzyło wczoraj w Sejmie

- zaznaczył rzecznik Platformy Obywatelskiej.

Odniósł się do przyjęcia zmian kodeksu wyborczego tuż przed rozpoczęciem kampanii wyborczej. Zmian które mają, w zamyśle autorów, preferować partię rządzącą i "nadmuchiwać jej wynik".

Zaznaczył, że zwiększenie ilości lokali wyborczych często nie dotyczy wszystkich wyborców. Za przykład podał większe miasta, w których nie było większości, aby zwiększyć ilość lokali.

Grabiec został również zapytany czy europoseł PO i były szef MSZ Radosław Sikorski "to zawód" kierownictwa Platformy ze względu na jego wypowiedzi, które są wykorzystywane przez rosyjską propagandę. Przypominajmy, że  Sikorski w Radiu Zet został zapytany, czy wierzy w to, że rząd PiS myślał przez chwilę o rozbiorze Ukrainy. "Myślę, że miał moment zawahania w pierwszych 10 dniach wojny, gdy wszyscy nie wiedzieliśmy, jak ona pójdzie, że może Ukraina upadnie. Gdyby nie bohaterstwo (prezydenta Ukrainy Wołodymyra) Zełenskiego i pomoc Zachodu, różnie mogło być" - odpowiedział Sikorski.

Czy PO jeszcze może porozumieć się z Szymonem Hołownią, kiedy Platforma przedstawi kompleksowy program? Polecamy dzisiejsze Sedno Sprawy.