Jarosław Kaczyński zabrał głos ws. uchodźców. "Winę ponoszą Ci, którzy wspierają Łukaszenkę i Putina"

2021-10-07 17:55
Jarosław Kaczyński zabrał głos ws. uchodźców
Autor: Twitter/Straż Graniczna Jarosław Kaczyński zabrał głos ws. uchodźców

Jarosław Kaczyński zabrał głos ws. uchodźców. Zdaniem prezesa PiS, na granice przywożeni są migranci ekonomiczni. Co więcej, to służby białoruskie mają pomagać im w przekraczaniu granicy. Kaczyński podkreślił, że prowadzona jest wojna hybrydowa, którą Białoruś planowała od dawna.

Zakończyło się spotkanie Komitetu do spraw Bezpieczeństwa z udziałem generałów Straży Granicznej, Wojska Polskiego i Polskiej Policji. W rozmowach wziął udział także wicepremier Jarosław Kaczyński. Skupiono się na trudnej sytuacji na polsko-białoruskiej granicy.

Czytaj także: Sytuacja na granicy. W ciągu ostatniej doby prawie 670 prób nielegalnego przekroczenia. 7 osób zatrzymanych

Jak podkreślił Jarosław Kaczyński, nie ma żadnego naporu ze strony uchodźców, a osoby na granicy to imigranci ekonomiczni, którzy są przywożeni w rmach zorganizowanej przez władze Białorusi akcji. Przyznał, że dzieje się to za zgodąFederacji Rosyjskiej.

Wicepremier Kaczyński przyznał też, że podjęto decyzję o budowie trwałej zapory wzdłuż granicy polsko-białoruskiej. - Doświadczenie innych państw, których dotknął kryzys migracyjny pokazuje, że jest to jedyna skuteczna metoda - powiedziałKaczyński. - I jeśli tam zdarzą się rzeczy jakieś niedobre, tragiczne - a mogą się niestety zdarzyć, bo idzie zima - to można powiedzieć, że ogromną część winy za to ponoszą właśnie ci, którzy w gruncie rzeczy wspierają Łukaszenkę, wspierają jego popleczników, wspierają Federację Rosyjską i jej władzę (...) dają im nadzieję na to, że ta akcja będzie dezintegracyjna z punktu widzenia sytuacji w Polsce i co za tym idzie, dla nich w jakiejś mierze skuteczna - dodał Kaczyński.