Jest porozumienie w sprawie kontrolerów lotu? PAŻP zaakceptowała warunki

2022-04-28 8:24

Coraz bliżej w sprawie porozumienie w sprawie kontrolerów lotu. Potwierdzać to mogą komunikaty, które pojawiły się w środę wieczorem. Co się zmieniło? Kiedy kolejne rozmowy? Więcej w poniższym artykule.

"Polska Agencja Żeglugi Powietrznej, dążąc do doskonalenia procedur bezpieczeństwa, zaakceptowała i uzgodniła wdrożenie wszystkich dotyczących ich postulatów, zgłoszonych przez Związek Zawodowy Kontrolerów Ruchu Lotniczego. Od dwóch tygodni są one stopniowo wdrażane, a równolegle obecny Zarząd PAŻP analizuje możliwość wprowadzania dalszych, pozytywnych zmian w tym zakresie"

- napisano w komunikacie PAŻP.

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej poinformowała w środę, że postulaty zgłoszone przez Związek Zawodowy Kontrolerów Ruchu Lotniczego dotyczące procedur bezpieczeństwa zostały zaakceptowane i uzgodniono ich wdrożenie.

Jak zaznacza Polska Agencja Prasowa, w oświadczeniu przypomniano, że PAŻP zobowiązana jest przestrzegać standardów ustanowionych przez Organizację Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego i Komisję Europejską, a także jest nadzorowana przez Urząd Lotnictwa Cywilnego i Agencję Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Lotniczego. "Postępowanie w zgodzie, a w określonych obszarach, przewyższanie norm ustanowionych przez te organizacje jest zadaniem, jakie przyjęła Polska Agencja Żeglugi Powietrznej" - napisano.

Kolejne spotkanie

W czwartek (28 kwietnia) mają być kontynuowane rozmowy kierownictwa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej (PAŻP) z przedstawicielami Związku Zawodowego Kontrolerów Ruchu Lotniczego (ZZ KRL) - przekazała PAŻP we wspólnym komunikacie. W środę pracodawca przedstawił dwie propozycje porozumienia ze stroną społeczną. Zapewniono, że "rozmowy prowadzone są w sposób merytoryczny w atmosferze wzajemnego szacunku".