Karol Rabenda w Sednie Sprawy: "Nie będzie drastycznych podwyżek cen paliw"

2023-02-06 10:56
Karol Rabenda w Sednie Sprawy: Nie będzie drastycznych podwyżek cen paliw
Autor: youtube.com

Nie będzie drastycznych podwyżek cen paliw, mówi Karol Rabenda. Wiceminister aktywów państwowych był pytany o rozwój sytuacji po wprowadzeniu unijnego embarga na paliwa z Rosji. Więcej w poniższym materiale.

W niedzielę (5 lutego) weszło w życie embargo Unii Europejskiej na produkty z ropy, w tym paliwa gotowe z Rosji, nałożone w związku z rosyjską napaścią na Ukrainę. Eksperci nie spodziewają się zakłóceń na rynku po wprowadzeniu embarga. Na pytanie, czy grozi nam wzrost cen, gość Sedna Sprawy odpowiedział, że to będzie wiadomo na przestrzeni kolejnych dni. 

Jeśli chodzi o przygotowania polskich spółek no to ta sytuacja jest monitorowana od wielu tygodni. Tutaj nie ma zagrożenia

- podkreślił.

Jak dodał,  jeśli chodzi o dostępność paliwa, nie ma żadnego zagrożenia w związku embargiem. 

W temacie cen węgla Karol Rabenda zaznaczył, że " jest wypracowany model importowy i on będzie funkcjonował w Polsce. Możemy spokojnie się obejść bez węgla rosyjskiego we wszystkich aspektach gospodarki". 

Czy problemy z węglem za kilka miesięcy się powtórzą, kiedy będziemy mieli prąd z morskich farm wiatrowych? Polecamy dzisiejsze Sedno Sprawy.