Od 1 kwietnia cukiernie zapłacą mniej za gaz. Kto jeszcze skorzysta z obniżki?

2023-02-06 7:26 Róża Perszon
Piekarnia musiała skończyć z produkcją popularnych deserów z powodu NIELEGALNEJ posypki
Autor: Pixabay.com

Wszystkie piekarnie i cukiernie od 1 kwietnia będą korzystać z obniżonych stawek za gaz - poinformował podczas czwartkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. O ile mniej będą płacić placówki?

Podczas wizyty w piekarni "Żytnia" w Dąbrówce na Mazowszu premier poinformował o dodatkowym wsparciu dla cukierni i piekarni. 

Jak mówił szef rządu, przedsiębiorstwa piekarnicze, które wykorzystują piece ogrzewane gazem, zostaną objęte dedykowaną formą wsparcia - jak dla odbiorców wrażliwych.

"Zdecydowaliśmy się, aby wszystkie piekarnie i cukiernie mogły skorzystać od 1 kwietnia z obniżonej względem cen rynkowych stawki na gaz. (...) Będziemy gwarantowali na zasadzie de minimis, to jest procedura unijna i musimy się jej trzymać"

- zapowiedział szef rządu.

Szef resortu rozwoju i technologii Waldemar Buda poinformował jak podaje PAP, że to rozwiązanie będzie polegało na obniżeniu ceny gazu dla małych rodzinnych piekarni nawet dwu- i trzykrotnie w stosunku do tego, co dzisiaj jest proponowane na rynku.

Patrzymy na sprawy każdego człowieka i każdej rodziny. Staramy się wszystkim pomóc i będziemy robić co w naszej mocy, aby praca była możliwie w każdym polskim domu oraz aby był w polskich domach chleb i godne życie.

- komentował premier.