Każdego dnia coraz więcej osób wraca na Ukrainę

2022-04-12 9:01
Ukraińcy wracają do kraju - ponad 250 tysięcy przekroczyło granicę
Autor: Pixabay.com

Tylko ostatniej doby przez podkarpackie przejścia graniczne do Polski z Ukrainy dotarło 17,9 tys. osób. Łącznie do Polski Od początku wojny zachodnią granicę Ukrainy, przede wszystkim granicę z Polską, przekroczyło w obie strony 4 miliony ludzi. Sporo jednak wróciło już do swojego kraju. Pokazują to liczby.

Od początku wojny zachodnią granicę Ukrainy, przede wszystkim granicę z Polską, przekroczyło w obie strony 4 miliony ludzi - poinformował w poniedziałek na briefingu we Lwowie rzecznik służb granicznych Andrij Demczenko. Dodał, że każdego dnia coraz więcej osób wraca na Ukrainę. 

Jak poinformował PAP w poniedziałek rzecznik prasowy Bieszczadzkiego Oddziały Straży Granicznej ppor. Piotr Zakielarz, ostatniej doby najwięcej osób dotarło do kraju przez przejście w Medyce 8,5 tys. osób, w tym pieszo 3,1 tys. i koleją 1,2 tys. osób. Natomiast przez przejście w Korczowej granicę przekroczyło 5,5 tys. osób, w tym pieszo 1,3 tys. W Budomierzu było to odpowiednio 2,7 tys. i 120 osób, a przez przejście w Krościenku 1,1 tys., w tym pieszo 120 osób.

Jak przekazał rzecznik BOSG, od początku wojny do poniedziałku do godz. 7 na podkarpackich przejściach granicznych odprawiono na kierunku wjazdowym 1,43 mln osób, w tym pieszo do kraju dotarło 515,4 tys. osób.

Natomiast w tym czasie z Polski do Ukrainy odprawiliśmy 329,9 tys. osób. Z tej liczy 269,3 tys. osób to byli obywatele Ukrainy

- dodał. 

Jak podaje rzecznik służb granicznych Andrij Demczenko, we wcześniejszym okresie wojny, jak mówił, wracało ok. 15 tys. dziennie, teraz około 30 tys.