Kiedy jest zakończenie roku szkolnego? Od września szykuje się sporo zmian

2022-06-13 13:15
Szkoła
Autor: Pixabay.com/Wokandapix (Pixabay License)

Wszyscy z utęsknieniem czekają na wakacje, a te rozpoczną się już niedługo. Oficjalne zakończenie roku szkolnego odbędzie się już 24 czerwca 2022 roku. A co ze zmianami, które nadejdą od września? Jest ich sporo!

Zakończenie roku szkolnego 2022 to moment, na który z pewnością czeka większość uczniów. Już wkrótce rozpoczną się wakacje, które będą okazją do odpoczynku, spędzania czasu z przyjaciółmi oraz wycieczek. Wcześniej odbędzie się oficjalne odebranie świadectw.

Oficjalne zakończenie roku szkolnego będzie miało miejsce dokładnie 24 czerwca 2022 roku, co oznacza, że już za niedługo rozpoczną się wymarzone wakacje, na które czekają wszyscy uczniowie. Ferie letnie zaplanowano od 25 czerwca do 31 sierpnia 2022 roku, co daje aż 66 dni wolnego od zajęć szkolnych. Ten czas wszyscy uczniowie powinni przeznaczyć na naładowanie baterii, ponieważ od 1 września czeka ich sporo zmian, które zostaną wprowadzone.

Nowy rok szkolny może przynieść więcej nauki na temat obronności naszego kraju, a także zmiany w liczbie godzin jednego z języków. Co dokładnie może się zmienić już za kilka miesięcy?

W kwestii rozszerzenia podstawy programowej przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa chodzi między innymi o dodatnie treści związanych z obronnością naszego państwa. Od nowego roku szkolnego nieco starsi uczniowie uczyliby się strzelectwa, a dokładnie: zasad składania i rozkładania broni, oraz nauki strzelania z broni kulowej, pneumatycznej, replik broni strzeleckiej (ASG), strzelnic wirtualnych, czy laserowych. Dodatkowo, według projektu, rozszerzona została by także nauka pierwszej pomocy. Minister zaproponował uzupełnienie tego działu o znajomość pierwszej pomocy w sytuacji wystąpienia zagrożenia z użyciem broni konwencjonalnej.

Zgodnie z nim od 1 września 2022 roku zostaje również liczba godzin nauczania języka niemieckiego jako języka mniejszości narodowej z trzech godzin tygodniowo do godziny tygodniowo.