Kiedy wypada pełnia Księżyca w maju 2022? Zapowiada się niesamowity widok!

2022-05-02 23:25
Księżyc
Autor: Pixabay Zaćmienie księżyca. Tak długiego zjawiska tego typu nie było od XV wieku. Zdj. ilustracyjne.

Astronomicznych atrakcji w maju na niebie nie zabraknie. Będzie częściowe zaćmienie Księżyca, rój meteorów, zbliżenie Jowisza i Wenus - wylicza portal Interia. Kiedy je obserwować?

Pełnia Księżyca w maju 2022 będzie widoczna praktycznie na terenie całej Polski. By ją obserwować nie potrzebujemy żadnego specjalnego sprzętu.

Kiedy wypada pełnia Księżyca w maju 2022

Pełnia Księżyca wypada w poniedziałek, 16 maja 2022 o godzinie 6:15. Dzień ten wypada w poniedziałek. Pełnia księżyca będzie najlepiej widoczna, najbardziej zjawiskowa poza miastem - z dala latarni ulicznych i zabudowań. Jej wpływ odczuwany jest dzień przed pełnią Księżyca i dzień po niej. W maju wypada Pełnia Kwiatowego Księżyca. Nie musicie iść z teleskopem, choć warto zabrać ze sobą lornetkę, by patrząc na Księżyc poczujecie gęsią skórkę!

6 maja deszcz meteorów

6 maja swoje maksimum osiągnie kolejny rój meteorów. Rolę główną w tym spektaklu odegrają eta Akwarydy wylatujące z konstelacji Wodnika. Są one pozostałościami po komecie Halleya, które przy sprzyjających warunkach pozwalają zobaczyć nawet 60 spadających gwiazd w ciągu godziny - podaje portal. 

Uważajmy na nasze nastroje! 

Podczas pełni Księżyca nierzadko mamy trudności z zasypianiem i cierpimy na bezsenność - zaznacza portal radiopogoda.p. Często jesteśmy poirytowani i łatwiej popadamy w konflikty. Bywamy bardziej pobudzeni, możemy też być bardziej agresywni. Podczas pełni Księżyca jesteśmy szczególnie podatni na silne emocje, które mogą nam utrudniać kontakty z otoczeniem.