Kołodziejczak w "Sednie Sprawy": To nie Rosja jest największym zagrożeniem dla Polski

2021-12-06 10:22
Kołodziejczak w Sednie Sprawy: To nie Rosja jest największym zagrożeniem dla Polski
Autor: Sedno Sprawy

Wojna będzie od tego, że Polacy się nie dogadają, mówi Michał Kołodziejczak. Lider Agrounii twierdzi, że Rosja nie jest dzisiaj największym zagrożeniem dla Polski, są nim wewnętrzne konflikty. Po co powstaje partia Agrounia, czy rząd wie jak pomóc rolnikom? Polecamy dzisiejsze Sedno Sprawy.

Politycy w Polsce ignorują związku zawodowe, ruchy społeczne czy dobrze działające stowarzyszenia. Uważają to za byty gorsze, z którymi nie trzeba rozmawiać, z których decyzjami nie trzeba się liczyć - mówił Michał Kołodziejczyk w programie "Sedno Sprawy". Lider Agrounii w ten sposób argumentował chęć założenia własnej partii politycznej.

Jace Prusinowski pytał swojego gościa również o sytuację geopolityczną. Michał Kołodziejczyk przekonywał, że to nie Rosja jest w tym momencie największym zagrożeniem dla Polski.

- Wojna będzie od tego, że Polacy się nie dogadają ze sobą i nie pójdą ze wspólnym głosem do sąsiadów - powiedział Kołodziejczyk. - Ze wszystkimi sąsiadami trzeba żyć dobrze, to wie każdy rolnik i każdy gospodarz. Trzeba normalizować sąsiedzkie stosunki. Najpierw musi lider polskiej sceny politycznej, Jarosław Kaczyński, powiedzieć wszystkim politykom: dogadajmy się - dodawał lider Agrounii.

Cała rozmowa do zobaczenia i posłuchania poniżej.