Komunia święta. Jakie prezenty daje się dzieciom w 2022 roku?

2022-04-27 14:31
Pierwsza Komunia Święta
Autor: pixabay.com

Jaki prezent dać dziecku na komunię? To pytanie z pewnością zadaje sobie wielu gości czy chrzestnych. Świat idzie do przodu! Dawniej na komunię dostawało się piękną książkę lub medalik z wizerunkiem świętego, a teraz? Podpowiadamy poniżej.

Jednym z najpopularniejszych prezentów ostatnich lat na komunię jest aparat fotograficzny. Oczywiście nie byle jaki, a taki, który natychmiast wywoła nasze fotki. Dzięki temu obdarowywany będzie mógł od razu uwiecznić chwile z rodziną. Ceny aparatów natychmiastowych wahają się od 250 do 600 złotych. Jednak to tylko jedna z propozycji. 

Najbardziej chciałbym dostać fotel gamingowy. To takie duże, wygodne krzesło dla graczy

- mówi  w rozmowie z Faktem dziewięcioletni Janek, który pod koniec maja przystąpi do sakramentu eucharystii. Koperta? Janek nie wie, o co chodzi. Ale dodaje, że na liście życzeń jest również smartfon.

Dobrym wyborem będą  także gry planszowe - takie, które świetnie nadadzą się nie tylko teraz lecz również w przyszłości. Należą do nich między innymi: Osadnicy Z Catanu, Carcassonne, Monopoly, Wsiąść do pociągu, Takenoko. 

W myśl zasady "w zdrowym ciele, zdrowy duch" - dobrym pomysłem będzie tez kupno roweru! Ceny rowerów zaczynają się od 300 zł, sięgają do nawet 2 tys. zł.

Czego nie należy kupować? 

Prezent, którego nie należy kupować dziecku to zwierzę. Nawet jeśli wiemy, że obdarowywany marzy od dawna o piesku czy króliczku, to taki upominek musi być przemyślany i skonsultowany z całą rodziną.