Koniec z limitem płynów w bagażu podręcznym. Europejskie lotnisko wprowadza zmiany

2023-04-06 14:00
Lotnisko
Autor: pixabay.com Lotnisko

Lotnisko Londyn-City mocno zwiększyło limity płynów, które można przewozić w bagażu podręcznym.  To dobra wiadomość dla podróżnych! Wszystko za sprawą nowych skanerów na lotnisku.

Do tej pory pasażerowie, którzy wybierali się w podróż samolotem z bagażem podręcznym mogli zabrać jedynie butelki o pojemności nie większej niż 100 ml. To ma sie teraz zmienić za sprawą specjalnych skanerów. 

Europejskie lotnisko wprowadza zmiany

Jako pierwszy duży port lotniczy w Europie odchodzi od tego Londyn-City. Pasażerowie nie będą musieli już stresować się zagubionym w plecaku kremem czy płynem do dezynfekcji rąk. Nowe zasady oszczędzą im też zastanawiania się nad tym, czego nie wnosić na pokład samolotu - podaje  Wprost. 

Podróżni przechodzący przez kontrolę bezpieczeństwa w tym miejscu nie muszą już ograniczać ilości płynów do 100 ml na butelkę, a do tego nie muszą też wkładać kosmetyków do osobnej torby. Co ciekawe, mogą też zostawić w podręcznej torbie laptopa i inną elektronikę. Wszystko dzięki wykorzystaniu najnowszej technologii skanerów 3D mogą teraz z większą precyzją sprawdzić bagaż podręczny podróżnych.

„Nowy proces gwarantuje znacznie wydajniejszą odprawę dzięki ulepszonym kontrolom bezpieczeństwa”

– powiedziała Alison FitzGerald, dyrektor operacyjna Londyn-City, we wtorkowym oświadczeniu cytowana przez portal.