Kosiniak-Kamysz w "Sednie Sprawy": Proponujemy 600 złotych wszystkim, którzy zaszczepią się przeciw COVID-19

2021-11-24 10:06
Kosiniak-Kamysz w Sednie Sprawy: Proponujemy 600 złotych wszystkim, którzy zaszczepią się przeciw COVID-19
Autor: Sedno Sprawy

600 złotych za przyjęcie szczepionki, proponuje Władysław Kosiniak Kamysz. Prezes PSL uważa, że finansowa premia za zastrzyk byłaby najlepszą motywacją dla milionów Polaków, którzy jeszcze nie zdecydowali się na ten krok. Ulga od podatku, albo żywa gotówka? To jeszcze mogłoby być, zdaniem gościa Radia Plus, przedmiotem dyskusji. Lider ludowców mówił też o przebywającym w szpitalu Jarosławie Gowinie. Polecamy dzisiejsze Sedno Sprawy.

Władysław Kosiniak-Kamysz był gościem programu "Sedno Sprawy" w Radiu Plus w środę, 24 listopada. Prezes PSL mówił m.in. o tym, że weźmie udział z marszałek Witek w sprawie nowej ustawy pozwalającej pracodawcom na sprawdzenie czy pracownicy są zaszczepieni przeciw COVID-19.

- Gdyby to była tylko i wyłącznie chęć szukania współpracy w walce z pandemią to byłbym najszczęśliwszy na świecie. Niestety przez rok rząd nie chciał z nami współpracować, a dzisiaj zaproszenie pojawiło się tylko dlatego, że rząd utracił większość - mówił lider Ludowców.

- My idziemy na to spotkanie, bo dbamy o pacjentów. Chcemy, żeby ludzie mieli miejsca w szpitalach, żeby ta walka z pandemią została wygrana - dodawał Kosiniak-Kamysz i przekonywał, że idzie na spotkanie z marszałek Witek ze swoimi propozycjami.

- Po pierwsze zachęta finansowa. Jeśli nic nie pomagało to trzeba iść tym tropem. Ulga podatkowa dla zaszczepionych lub bon finansowy dla młodych niepłacących podatków. (...) To zadziałało w Stanach i innych krajach. O jakiej kwocie mowa? Bonus finansowy 600 złotych dla wszystkich - opowiadał Kosiniak-Kamysz.

Cała rozmowa do zobaczenia i posłuchania poniżej.