Krajowy Plan Odbudowy: Kiedy pieniądze trafią do Polski?

2022-11-28 19:51
Mateusz Morawiecki
Autor: Andrzej Bęben

Kiedy do Polski trafią miliardy euro z Krajowego Planu Odbudowy? W przyszłym, lub kolejnym roku - mówi premier Mateusz Morawiecki. Wniosek o płatność jest na ukończeniu, przekonuje szef rządu.

Krajowy Plan Odbudowy: Kiedy pieniądze trafią do Polski?

Jak twierdzi premier, dokument wymaga jeszcze doprecyzowania między innymi w kwestii przepisów dotyczących wiatraków. Odpowiednią odległość, w której będzie można budować instalacje, wypracujemy w ciągu kilku tygodni, zapowiada premier Morawiecki. 

Czytaj także: Wojciech Skurkiewicz w Sednie Sprawy: "Ukraińcy już za dwa miesiące mogliby przejąć Patrioty"

- Nie mniej niż ileś metrów - 500, 600, 700. Żeby tylko doszło do tego, aby można było wykorzystać te źródła energii i dzięki temu mniej spalać rosyjskiego węgla, norweskiego gazu czy katarskiego gazu, bo one są bardzo, bardzo drogie - dodaje.

W sprawie KPO jestem dobrej myśli - podkreślał Morawiecki. - My już ruszyliśmy z programami i projektami związanymi z KPO. Refinansujemy te projekty, bez większego problemu, zresztą z Polskiego Funduszu Rozwoju. Myślę, że w przyszłym roku, jeśli nie, to w kolejnym KPO do Polski popłynie - uzupełnił.

Premier dodał, że obecnie trwają w Brukseli konsultacje prowadzone przez ministra ds. europejskich Szymona Szynkowskiego vel Sęka.

Wojciech Skurkiewicz o Patriotach z Niemiec: "Dziś piłeczka jest po stronie Niemców. Czekamy na ruch, bo propozycja jest otwarta" [Sedno Sprawy]