Wojciech Skurkiewicz w Sednie Sprawy: "Ukraińcy już za dwa miesiące mogliby przejąć Patrioty"

2022-11-28 12:05
Wojciech Skurkiewicz w Sednie Sprawy: Ukraińcy już za dwa miesiące mogliby przejąć Patrioty
Autor: youtube.com

Ukraińcy już za dwa miesiące mogliby przejąć Patrioty, twierdzi Wojciech Skurkiewicz. Wiceminister obrony narodowej twierdzi, że przeszkolenie do obsługiwania baterii rakiet wcale, które chce udostępnić Berlin, to wcale nie tak długi okres. Podkreśla też, że rząd i PiS nie poświęca bezpieczeństwa kraju na rzecz polityki i sama obecność niemieckich żołnierzy w Polsce nie byłaby problemem.

Na jakim etapie są rozmowy z Niemcami w sprawie Patriotów? Zapytał Jacek Prusinowski. 

Minister Obrony Mariusz Błaszczak, czy Minister Obrony Republiki Federalnej są w stałym kontakcie. Te rozmowy są bardzo częste w różnych formatach. Należy się spodziewać, że temat Patiortów także jest na agendzie prowadzonych rozmów. 

- twierdzi Wojciech Skurkiewicz.

Jak dodał, dla Polski najważniejsze jest, aby  wschodnia flanka NATO została wzmocniona. 

Gość Sedna Sprawy podkreślił, że "piłeczka jest po stronie niemieckiej. Ukraina jest w stanie przyjąć Patrioty. Do dwóch miesięcy jest w stanie przysposobić ten sprzęt i przeszkolić operatorów baterii, czy to przez stronę amerykańską, czy to niemiecką" - komentował. 

Czy Patrioty mogą zostać w Niemczech, kiedy armia będzie korzystała z baterii zakupionych od USA, czy znajdą się środki na modernizację armii? Polecamy dzisiejsze Sedno Sprawy.