Krzysztof Bosak w "Sednie Sprawy": Żadne badania nie potwierdzają skuteczności obostrzeń w walce z pandemią

2021-11-25 9:55
Krzysztof Bosak w Sednie Sprawy: Żadne badania nie potwierdzają skuteczności obostrzeń w walce z pandemią
Autor: Sedno Sprawy

Nauka nie odstarcza dowodów, że model tłamszenia daje jakiekolwiek pozytywne efekty dla zdrowia publicznego, mówi Krzysztof Bosak. Poseł Konfederacji pytany, czy pochwala działania rządu w IV fali pandemii, twierdzi, że w Polsce mamy elementy pełzającej segregacji sanitarnej. Polecamy dzisiejsze Sedno Sprawy.

Krzysztof Bosak był gościem programu "Sedno Sprawy" w Radiu Plus. Poseł Konfederacji mówił o tym, że polskie społeczeństwo nie chce nowych restrykcji, paraliżów społecznych i tego z czym mieliśmy do czynienia podczas poprzednich fal pandemii.

- To, co jest interesujące to to, że obecnie nauka nie dostarcza dowodów na to, że model tłamszenia życia społecznego daje jakiekolwiek lepsze efekty dla walki do polepszenia zdrowia społecznego - powiedział Bosak. Dodawał, że cieszy go niewprowadzanie przez rząd restrykcji, ale jednocześnie zaznaczył, że w służbie zdrowia mamy do czynienia z "pełzająca segregacją sanitarną".

- Odmawiana jest pomoc kobietom, które są już rodzące tylko dla tego, że czeka się na wynik testu na koronawirusa. Pomijam już takie rzeczy jak ograniczanie kontaktów rodziców z dziećmi czy fakt nakazu rodzenia kobietom w maseczkach - tłumaczył Krzysztof Bosak.

Poseł Konfederacji był również pytany m.in. o to, dlaczego jego ugrupowanie nie wspiera przyjmowania szczepionek.

- Minus ze szczepionki wynika z niższej trwałości. Przyjmowanie szczepionki co pół roku dla kogoś może być problemem. Dyskusja na ten temat w Polsce jest zbyt uproszczona. Zawsze mówiłem, że przed przyjęciem szczepionki należy skonsultować się z lekarzem, do którego mamy zaufanie - odpowiadał Bosak.

Cała rozmowa do zobaczenia i posłuchania poniżej.