Krzysztof Gawkowski w Sednie Sprawy: Wspólna lista opozycji to złe rozwiązanie

2022-04-20 10:51
 Krzysztof Gawkowski w Sednie Sprawy: Wspólna lista opozycji to złe rozwiązanie
Autor: youtube.com

Wspólna lista opozycji to złe rozwiązanie, mówi Krzysztof Gawkowski. Szef klubu Lewicy odcina się od pomysłu Donalda Tuska, który chce wspólnego startu w wyborach niemal całej opozycji. Gawkowski krytykuje też Komisję Europejską za zbytnią opieszałość w przyznawaniu Polsce środków na pomoc uchodźcom. Więcej w poniższym artykule.

Na samym początku rozmowy prowadzący zapytał i wsparcie w pomoc dla obywateli Ukrainy od Unii Europejskiej. Na pytanie ile otrzymała Polska gość Sedna Sprawy wymownie odpowiedział, że "za mało". 

Dzisiaj powinniśmy o tym mówić, że tych pieniędzy z Unii i ze świata potrzeba miliardy. Byłem na spotkaniu u prezydenta na Radzie Bezpieczeństwa i premier mówił o milionach dodatkowych środków, one jednak nie wystarczą

- podkreślał Krzysztof Gawkowski. Jak dodał, Lewica przygotowała już projekt, który zakłada 500 euro na miesiąc dla każdego uchodźca, którzy przybył od Polski. Te pieniądze miałyby płynąć od Unii Europejskiej. 

Szef klubu Lewicy odcina się od pomysłu Donalda Tuska, który chce wspólnego startu w wyborach niemal całej opozycji.

Jesteśmy gotowi rządzić z PO, PSL-em, PL 2050. Możemy odsunąć PiS od władzy i widzimy się we wspólnym rządzie, ale na wspólnej liście, niekoniecznie

Pojawiła się też propozycja drugiej waloryzacji emerytur na poziomie 12%. Więcej szczegółów w środowym (20 kwietnia) Sednie Sprawy. 

Sedno Sprawy - Krzysztof Gawkowski