Krzysztof Sobolewski w Sednie Sprawy: "Artykuł 4 NATO jest już uruchomiony"

2022-11-16 10:32
Krzysztof Sobolewski w Sednie Sprawy: Artykuł 4 NATO jest już uruchomiony
Autor: youtube.com

Artykuł 4 NATO jest już uruchomiony, mówi Krzysztof Sobolewski. Sekretarz Generalny PiS twierdzi, że trwają konsultacje na najwyższym politycznym poziomie z sojusznikami Polski. Dzisiaj ma zostać pełna informacja o przyczynach tragedii pod Hrubieszowem. Więcej w poniższym artykule.

We wtorek wieczorem Polskę obiegła informacja, że we wsi Przewodów, leżącej 8 km od granicy z Ukrainą przed godz. 16:00 spadła rakieta. Zginęły dwie osoby. Wieczorem odbyła się kryzysowa narada w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego, po którym rzecznik rządu potwierdził, że doszło do eksplozji.

Na pytanie, czy to próba zastraszania Polski, odpowiedział gość Sedna Sprawy. 

Zacząłbym od rzeczy najważniejsze. Od złożenia kondolencji i wyrazów współczucia dla rodzin dwóch ofiar. Natomiast sama sytuacja i wydarzenie jest w tej chwili wyjaśniane. Prośba, aby z wszelkimi ocenami wstrzymać się do moment zakończenia pracy służb

- uspokajał Krzysztof Sobolewski, sekretarz Generalny PiS.

Jak dodał, ta sytuacja pokazuje jedno. "Wojna na Ukrainie trwa i nie można nad nią przejść do porządku dziennego. Giną ludzie, niszczone są miasta, a jednocześnie zagrożenie dla Polski jest bardzo duże" - podkreślił. 

Sekretarz Generalny PiS twierdzi, że trwają konsultacje na najwyższym politycznym poziomie z sojusznikami Polski. "Artykuł 4 Paktu Północnoatlantyckiego jest już uruchomiony. Te konsultacje trwają, rozmowy odbyły się też w nocy min. z prezydentem USA i sekretarzem generalnym NATO"

Więcej w materiale wideo.