Linie lotnicze Wizz Air ogłosiły zmiany w wakacyjnej siatce połączeń. Usunięto połączenie do Mołdawii

2023-03-03 9:04
WizzAir jako pierwszy wznowił międzynarodowe połączenia z i do Gdańska
Autor: Patryk Rosiński WizzAir jako pierwszy wznowił międzynarodowe połączenia z i do Gdańska

Węgierskie linie lotnicze Wizz Air poinformowały o zawieszeniu od 14 marca wszystkich lotów do i z Kiszyniowa, stolicy Mołdawii, ze względów bezpieczeństwa - przekazał przewoźnik w komunikacie, na który powołuje się agencja Reuters.

Powodem odwołanych lotów mają być obawy dotyczące bezpieczeństwa w przestrzeni powietrznej tego kraju.

"Wizz Air dokładnie monitoruje sytuację dotyczącą bezpieczeństwa w Mołdawii i jest w bliskim kontakcie z lokalnymi władzami, a także międzynarodowymi agencjami, aby zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa naszych operacji. Bezpieczeństwo pasażerów jest naszym największym priorytetem i dlatego w świetle ostatnich wydarzeń i wysokim, ale nie bezpośrednim, zagrożeniem dla przestrzeni powietrznej tego kraju, Wizz Air podjął trudną, ale odpowiedzialną decyzję o zawieszeniu wszystkich lotów do Kiszyniowa od 14 marca"

- czytamy w komunikacie przewoźnika. 

Linie dodały, że bezpieczeństwo pasażerów i załóg samolotowych jest priorytetem dla Wizz Aira. Dlatego w związku z podwyższonym ryzykiem w przestrzeni powietrznej Mołdawii "podjęły trudną, ale odpowiedzialną decyzję o zawieszeniu wszystkich lotów do Kiszyniowa od 14 marca".

"Wizz Air będzie nadal stale oceniać sytuację, aby wznowić działalność i ponownie otworzyć bazę, gdy tylko będzie to możliwe w bezpieczny sposób" - napisały linie.