W marcu wielka akcja policji. Co będą sprawdzać mundurowi?

2023-03-02 14:41
Policja
Autor: Pixabay.com

Na "Na Drodze – Patrz i Słuchaj" , to kolejna edycja akcji informacyjno-edukacyjnej skierowanej do wszystkich uczestników ruchu drogowego. Policyjna akcja rusza od marca. Na co będą zwracać uwagę mundurowi?

Akcja "Na Drodze – Patrz i Słuchaj" będzie prowadzona od 1 do 31 marca. Celem działań jest uświadomieniem uczestnikom ruchu, jak ważne jest stosowanie się do przepisów ruchu drogowego oraz zachowanie ostrożności podczas korzystania z drogi, a w niektórych przypadkach szczególnej ostrożności.

Postęp technologii oraz ciągła potrzeba bycia online sprawiają, że z jednej strony wszelkie nowinki techniczne ułatwiają i mają wpływ na bezpieczeństwo na drodze, z drugiej natomiast mogą pośrednio przyczynić się do tragedii. Telefony, słuchawki, tablety czy też „urządzenia GPS” pomagają, ale także rozpraszają uwagę.

- komentują policjanci. 

Jak czytamy w policyjnym komunikacie, dynamicznie zmieniające się sytuacje drogowe powodują, że zagrożenie może powstać w bardzo krótkim czasie. "Na tragiczne konsekwencje zdarzeń drogowych, szczególnie narażeni są niechronieni uczestnicy ruchu. Jest to bardzo duża grupa użytkowników dróg. Należą do niej piesi, rowerzyści, motorowerzyści, motocykliści, użytkownicy hulajnóg elektrycznych, urządzeń transportu osobistego, a także urządzeń wspomagających ruch" - dodają policjanci.