Marcin Horała w Sednie Sprawy: "PiS ma szerokie zdolności koalicyjne"

2023-06-23 17:31
Marcin Horała
Autor: Radio Plus

PIS ma szerokie zdolności koalicyjne, mógłby porozumieć się z kilkoma partiami, min. z Konfederacją i PSL-em, mówi Marcin Horała. Pełnomocnik rządu ds budowy CPK twierdzi też, że ruszyła budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Pierwszą kwestią poruszoną przez Jacka Prusinowskiego była zmiana szefa sztabu wyborczego PiS. Skąd ten pomysł?

- Pojawiła się nowa koncepcja personalna, zmiany na różnych stanowiskach są nieodłączną częścią demokracji - powiedział Marcin Horała. - Kolega Tomasz Poręba sam złożył rezygnację. Nie sposób mi komentować jakie były jego odczucia.

A co z powrotem Jarosława Kaczyńskiego do rządu i odwołaniem wicepremierów? Polacy nie odbiorą zmian w rządzie jako chaos?

- Mamy cały szereg rządów, które rządziły mniej niż jeden rok - mówił gość Sedna Sprawy. - Wyborcy PiS postrzegają wejście pana Jarosława Kaczyńskiego raczej jako wzmocnienie rządu. Czasy się zmieniają, wyzwania się zmieniają i do nich dobiera się ludzi.

Kolejne pytanie dotyczyło nadchodzącej konwencji PiS. Co się wydarzy? Czy cały obóz Zjednoczonej Prawicy pokaże, że idzie do wyborów razem?

- Warto oglądać, nie będę psuł niespodzianki - powiedział Marcin Horała. Potwierdził jednak, że sobotnia konwencja będzie konwencją całej Zjednoczonej Prawicy.

Oglądaj całe Sedno Sprawy.

M.HORAŁA: PIS MA SZEROKIE ZDOLNOŚCI KOALICYJ NE