Marcin Ociepa w "Sednie Sprawy": Gowin będzie robił wszystko żeby ZP przegrała wybory

2021-09-03 9:56
Sedno Sprawy Marcin Ociepa
Autor: Sedno Sprawy

Jarosław Gowin będzie robił wszystko żeby Zjednoczona Prawica przegrała wybory. Zupełnie inaczej postrzegamy interesy Polski - mówi Marcin Ociepa. Wiceminister obrony zapowiadał w Radiu Plus powołanie nowego stowarzyszenia razem z kilkoma politykami należącymi wcześniej do Porozumienia. Nie wyklucza też powstania kolejnej partii politycznej.

Wiceszef MON-u Marcin Ociepa pytany dlaczego wybrał lojalność wobec PiS, a nie Porozumienia, mówi: To nie jest kwestia lojalności osobistych, to kwestia tego, jaka na końcu będzie większość parlamentarna. Według Ociepy Gowin dokonał strategicznego wyboru i to pytanie raczej do niego, dlaczego zmienił zdanie. Sam zapewnił, ze nie zmienia barw klubowych i pozostaje w klubie, z którego list został wybrany do Sejmu. Nie zmieniam swoich priorytetów. Będę robił wszystko żeby w Polsce był rząd centroprawicowy - dodał. Według niego lepszy jest dyskomfort w obozie Zjednoczonej Prawicy, bo alternatywą są rządy centrolewicowe pod kierownictwem Donalda Tuska.

Jacek Prusinowski pytał też Marcina Ociepę o to, czy dostał propozycję pokierowania ministerstwem rozwoju. Rozumiem, że te spekulacje są całkiem naturalne. Dwójka naszych kolegów jest wiceministrami w MR i chcieliby mieć ministra, który będzie z nimi płynnie współpracował. Ja byłem w tym resorcie dwa lata i w tym sensie to naturalne spekulacje, ale decyzji w tej sprawie nie ma - powiedział Ociepa.

Terytorialsi pomagają na granicy

Wiceminister obrony mówił też o zaangażowaniu wojska w ochronę wschodniej granicy. Jest zabezpieczona jak nigdy wcześniej. Sytuacja jest bardzo napięta i będziemy robić wszystko żeby pilnować granicy - zapewniał. Podkreślił, że wprowadzenie stanu wyjątkowego w pasie przygranicznym, to efekt nie tylko wzmożonego napływu migrantów. Chodzi też o ćwiczenia Zapad, czyli wojskowe manewry Rosji i Białorusi. Te ćwiczenia, które się będą teraz odbywać, będą na daleko większą skale niż deklaruje to deklaruje Rosja. Ociepa twierdzi, że stan wyjątkowy nie oznacza kryzysu - jest kolejnym środkiem, po który sięgamy, bo dotychczasowe były niewystarczające. Zwiększyliśmy liczbę żołnierzy na granicy, uruchomiliśmy WOT. Jak podaje Ociepa, terytorialsi informują mieszkańców miejscowości objętych stanem wyjątkowym, o tym co się dzieje, na co trzeba uważać i jakie obowiązują teraz zasady.