Marek Sawicki w Sednie Sprawy: "Do majówki będzie porozumienie PSL z Polską 2050"

2023-04-05 12:29
Marek Sawicki w Sednie Sprawy: Do majówki będzie porozumienie PSL  z Polską 2050
Autor: youtube.com

Do majówki będzie porozumienie PSL z Polską 2050, zapowiada Marek Sawicki. Jeden z najbardziej doświadczonych ludowców twierdzi, że coraz bliżej jest polityczne porozumienie w sprawie wspólnego startu w wyborach. Więcej w poniższym artykule.

Henryk Kolwalczyk 

Dymisja ministra? Gość Sedna Sprawy zostałzapryany o to czy to jedyni możłiwy ruch w tej strawie 

Przypomnijmy, dymisja Kowalczyka to efekt protestów rolników, którzy nie godzą się nad spadki cen zbóż. Wpływ na niskie ceny miał masowy i, jak się okazuje, niekontrolowany napływ zboża ukraińskiego.

To jedna z moich zawiedzionych nadziei jeżeli chodzi o tę ekipę, ale nic to nie zmienia. Nie usunie się przyczyn, którą jest to, że polski rząd wprowadzając tranzyt zboża rzepaku i kukurydzy ukraińskiej na rzekome mityczne rynki Afryki bliskiego wschodu zapomniał o tym, że tylko i wyłączeni kaucja zaporowa min. tysiąc złotych do tony mogła sprawić, że to zboże, niekoniecznie dobrej jakości, nie znajdzie się na rynkach polskich.

- komentował Marek Sawicki. Jak dodał, dzisiaj mamy nadwyżki zbóż i rzepaku na rynku w granicach 8-9 ton. 

Porozumienie PSL z Polską 2050

Do majówki będzie porozumienie PSL z Polską 2050, zapowiada Marek Sawicki. Jeden z najbardziej doświadczonych ludowców twierdzi, że coraz bliżej jest polityczne porozumienie w sprawie wspólnego startu w wyborach.

Kto będzie nowym ministrem rolnictwa? Polecamy dzisiejsze Sedno Sprawy.

M.SAWICKI: DO MAJÓWKI UMOWA HOŁOWNIA-KOSINIAK KAMYSZ