Marek Suski w Sednie Sprawy: "Największe nadmiarowe zyski mają firmy produkujące energię z OZE"

2023-03-15 12:25
Marek Suski w Sednie Sprawy: Największe nadmiarowe zyski mają firmy produkujące energię z OZE
Autor: youtube.com

Największe nadmiarowe zyski mają firmy produkujące energię z OZE, mówi Marek Suski. Przewodniczący sejmowej komisji klimatu i energii zdradza jak może wyglądać nowa danina. Dlaczego Unia, zdaniem Suskiego, popełnia zbiorowe samobójstwo, czy Beata Szydło może ponownie zostać premierem? Polecamy dzisiejsze Sedno Sprawy.

Podatku od nadmiarowych zysków

Jak zapowiadał Jacek Sasin w Radiu Plus, do końca marca mieliśmy poznać projektu stawy. Jak komentował sprawę Marek Suski, nie uczestniczy w pracach nad ustawą w tej sprawie, gdyż „ustawy rządowe powstają w ministerstwach".

Chodzi o to, czy środki przeznaczone na inwestycje będą zwolnione z opodatkowania. To jest moim zdaniem ważniejsze dla rozwoju energetyki, energii odnawialnej, żeby jednak te spółki mogły inwestować w te nowoczesne technologie, bo inaczej będziemy odstawiać

- mówił. 

Jak dodał, jest za tym, żeby nie był to wariant obdzierający ze skóry, a tylko strzygący. Projekt ustawy dotyczący podatku od nadmiarowych zysków ma być gotowy jeszcze w tym miesiącu.

Przewodniczący sejmowej komisji klimatu i energii odniósł się także przepisów w ramach “Fit for 55”, czyli “Gotowi na 55”, czyli zestaw nowych przepisów klimatycznych. Zdaniem Suskiego, to podporządkowanie Unii Europejskiej interesom gospodarczym Niemiec. 

Czy Beata Szydło może ponownie zostać premierem? Polecamy dzisiejsze Sedno Sprawy.

M.SUSKI: NAJWIĘKSZE NADMIAROWE ZYSKI MAJĄ FIRMY PRODUKUJĄCE ENERGIĘ Z OZE