Marsz zorganizowany przez PO. Ile osób wzięło w nim udział?

2023-06-05 12:55
Marsz 4 czerwca w Warszawie - tłumy na ulicach stolicy!
Autor: PAP/Paweł Supernak

W niedzielnym marszu zorganizowanym przez PO i Donalda Tuska wzięło udział między 100 a 150 tys. osób - wynika z nieoficjalnych danych z policji, do których dotarła PAP. Według organizatorów w marszu wzięło udział 500 tys. osób, wcześniej media podawały liczby od 100 do 300 tys.

W niedzielę (4 czerwca) w Warszawie odbył się wielki marsz opozycji. Od samego rana do stolicy zjeżdżały setki autokarów oraz obywateli.

Marsz 4 czerwca, który zaproponował Donald Tusk, będzie przede wszystkim marszem wszystkich tych, którzy nie chcą akceptować obecnego stanu rzeczy. Kiedy to w obliczu agresji Rosji na Ukrainę oraz kryzysowej sytuacji gospodarczej ma miejsce marnotrawstwo miliardów euro z powodu przepychanek wewnątrz rządu

  - zaznaczył w rozmowie z PAP europoseł PO Andrzej Halicki.

Jak podaje Radio Eska, uczestnicy zebrali się przy placu Na Rozdrożu, gdzie umiejscowiona była podwyższona platforma dla liderów marszu. W marszu wzięli udział liderzy wszystkich głównych ugrupowań opozycyjnych. Na Placu na Rozdrożu można było zauważyć m.in. Donalda Tuska i innych liderów Koalicji Obywatelskiej, a także Władysława Kosiniaka-Kamysza, Szymona Hołownię, Włodzimierza Czarzastego, Adriana Zandberga.

Według organizatorów 500 tys. osób wzięło udział w marszu, wcześniej media podawały liczby od 100 do 300 tys. Nieoficjalnie policja podaje między 100 a 150 tys. osób.