Michał Kuczmierowski w Sednie Sprawy: W magazynach mamy ponad 20 milionów szczepionek

2022-06-14 11:03
Michał Kuczmierowski w Sednie Sprawy: W magazynach mamy ponad 20 milionów szczepionek
Autor: youtube.com

W magazynach mamy ponad 20 milionów szczepionek, mówi Michał Kuczmierowski. Prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych podkreśla, że szczepienia są cały czas kontynuowana i każdego tygodnia do punktów wyjeżdża kilkaset tysięcy dawek. Więcej w poniższym artykule.

Dwa lata temu maseczki i inne środku ochrony, w zeszłym roku szczepionki, a teraz? Czym zajmuje się Agencja Rezerw Strategicznych?

Zajmujemy się tymi zadaniami, które są wyznaczane przez rządowy program Rezerw Strategicznych oraz Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. To również leki, żywność czy środki techniczne jak i surowce energetyczne

- podkreśla prezes.  

Mimo iż dzisiaj w debacie publicznej mocno jest podkreślana kwestia surowców - głownie węgla i paliw, to jak zaznaczył gość Sedna Sprawy, "wciąż wpieramy humanitarnie działa obronne Ukrainy i jesteśmy przygotowani na każdy inny kryzys"

Pytany o braku węgla zapewnił, że taka rezerwa jest tworzona. Niestety prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych nie podał więcej informacji. 

Skomentował także kwestią magazynowania szczepionek. "W magazynach jest ponad 20 mln. dawek szczepionek na covid. Wbrew pozorom szczepienia są cały czas kontynuowane. Kilkaset tysięcy dawek w tygodniu wyjeżdża do punktów szczepień" - dodał. 

Więcej w dzisiejszym Sednie Sprawy.