Michał Woś w "Sednie Sprawy": Eurokraci chcą budować "Stany Zjednoczone Europy"

2021-10-20 10:03
Michał Woś w Sednie Sprawy: Eurokraci chcą budować Stany Zjednoczone Europy
Autor: Sedno Sprawy

Eurokraci chcą budować "Stany Zjednoczone Europy" na gruzach państw narodowych, mówi Michał Woś. Wiceminister Sprawiedliwości kolejną debatę o Polsce w Parlamencie Europejskim nazywa jednym wielkim teatrem. Jak zmienią się sądy po kolejnej reformie, czy Fundusz Sprawiedliwości uwzględni zastrzeżenia NIK? Odpowiedzi na te pytania w dzisiejszym Sednie Sprawy.

Michał Woś, wiceminister sprawiedliwości był gościem "Sedna Sprawy" Radia Plus w środę, 20 października. Polityk Solidarnej Polski krytykował zachowanie posłów Europarlamentu i chwalił przemówienie Mateusza Morawieckiego w Strasburgu.

- Na Zachodzie bez zmian. To była już 15 czy 16 debata o Polsce i robi się z tego teatr. Premier celnie wskazał problemy europejskich instytucji i udowodnił, że Trybunał Sprawiedliwości nie przestrzega prawa. Natomiast większość przemówień to były przemówienia ludzi, którzy dążą do tego, żeby Unia Europejska była państwem ponadnarodowym. Chcą żeby były "Stany Zjednoczone Europy", a to można zbudować tylko na gruzach państw narodowych - mówił minister Woś.

Minister sprawiedliwości podkreślał, że nie może być zgody na to, żeby odbierać Polsce suwerenność.

Jacek Prusinowski zwrócił uwagę na to, że rząd Zjednoczonej Prawicy dużo narzeka na europejskie instytucje, a gdy przychodzi co do czego to i tak wykonuje postanowienia TSUE.

- Za politykę europejską odpowiada pan premier i pan minister Szymański. Gdyby odpowiadała za politykę europejską Solidarna Polska to byłoby zupełnie inaczej - odpowiadał minister Woś.

Cała rozmowa do zobaczenia i posłuchania poniżej.