Michał Wypij w Sednie Sprawy: "Państwo nie ma gmerać w kieszeniach podatników"

2022-02-10 10:24 Róża Perszon
Michał Wypij
Autor: youtube.com/ zdjęcie archiwalne

Czwartkowym gościem Jacka Prusinowskiego w programie "Sedno sprawy" w Radiu Plus był Michał Wypij, polityk Porozumienia. Pytany był o ostatnie decyzje Ministerstwa Zdrowia, Polski Ład czy niskie wyniki Porozumienia w najnowszych sondażach. Więcej w poniższym artykule.

- Z mojego punktu widzenia widać, że luty będzie miesiącem, kiedy te spadki zakażeń będą duże i wyczerpie się zagrożenie dla systemu opieki zdrowotnej - powiedział podczas środowej (9 lutego) konferencji Adam Niedzielski, minister zdrowia. - W marcu będziemy mogli podejmować odważne decyzje dotyczące znoszenia restrykcji - zadeklarował.

Do sprawy odniósł się Michał Wypij.

Nie ukrywam, że jestem zaskoczony, bo to już drugie odwołanie pandemii, a może nawet i któreś z kolei i one się średnio miały do rzeczywistości. Wiec lekceważenie zagrożenia na tym etapie od osoby, która jest odpowiedzialna za walkę jest bardzo ryzykowane. 

jak podkreślał polityk, musimy być bogaci w doświadczenia innych krajów. Można pozwolić sobie na zluzowanie pewnych restrykcji. Jeżeli patrzymy na zachodnią Europę to trzeba tez spojrzeć na Portugalię, gdzie jest wysoki współczynnik wyszczepienia i niski poziom zgonów. Zdaniem gościa Portugalia może sobie pozwolić na to, żeby pewne restrykcje zdejmować. 

Polski Ład

Michał Wypij pytany o kwestie związane z Polskim Ładem mówił wprost: "Państwo nie ma gmerać w kieszeniach podatników"

Sondaże wyborcze 

Liderem najnowszego sondażu wyborczego Research Partner jest Zjednoczona Prawica z ponad 30 proc. poparcia. Po opuszczeniu koalicji rządzącej, Porozumienie Jarosława Gowina ma 0,6 proc. poparcia.

"Płacimy cenę za współpracę z PiS. Myślę, że jest potrzebna centroprawicowa oferta. Z dużym dystansem odchodzę do sondaży, weryfikacją będą wybory" - podsumował Michał Wypij.