Miller w "Sednie Sprawy": Opozycja powinna robić to, co mówi Donald Tusk

2021-10-22 10:25
Miller w Sednie Sprawy: Opozycja powinna robić to, co mówi Donald Tusk
Autor: Sedno Sprawy

Opozycja powinna robić to, co proponuje Donald Tusk, mówi Leszek Miller. Były premier twierdzi, że jedyną szansą na pokonanie Prawa i Sprawiedliwości jest utworzenie wspólnego, dużego bloku. Gość Radia Plus uważa też, że Nowa Lewica może stać się koalicjantem partii Jarosława Kaczyńskiego. Czy do Polski powinny trafić unijne pieniądze, dlaczego Miller jest bezpartyjny? Posłuchajcie dzisiejszego Sedna Sprawy

Leszek Miller był gościem "Sedna Sprawy" w piątek, 22 października. Były premier krytykował zmiany na Lewicy w Polsce i deklarował, że nie chce mieć z tym nic wspólnego i skupia się na pracy w Europarlamencie. I to m.in. spraw europejskich dotyczyła rozmowa. Były przewodniczący SLD chce, żeby unijne fundusze cały czas płynęły do Polski, ale nie powinny być one "rozkradane".

- Codziennie dowiadujemy się o kolejnych aferach rządu i widzimy, że często przedstawiciele władzy nie potrafią zarządzać funduszami. Czego przykładem jest m.in. Fundusz Sprawiedliwości - powiedział Leszek Miller.

- Parlament Europejski wzywa Komisję do zapewnienia, żeby Polacy nie byli pozbawieni funduszy, żeby trafiały do beneficjentów końcowych. Powinny trafiać na przykład do samorządów, ale pomijać rząd, dopóki nie wejdzie na ścieżkę prawa europejskiego - dodawał były premier.

Leszek Miller mówił również o tym co opozycja w Polsce powinna zrobić, żeby odsunąć od władzy Prawo i Sprawiedliwość.

- Powinna robić to, co proponuje Donald Tusk (…) Opozycja powinna robić wszystko żeby przygotować jedną listę wyborczą - stwierdził Miller.

Cała rozmowa do zobaczenia i posłuchania poniżej.