Ministerstwo zdrowia doszło do porozumienia z medykami. Podpisano trójstronną umowę

2021-09-22 9:41
Minister Zdrowia Adam Niedzielski
Autor: Konferencja prasowa Premiera Mateusza Morawieckiego zrzut ekranu Minister Zdrowia Adam Niedzielski

Adam Niedzielski, minister zdrowia poinformował, że resort podpisał trójstronne porozumienie z przedstawicielami ratowników medycznych i pracodawców. "Dzięki temu nie będzie braku obsad zespołów ratownictwa medycznego" - poinformował szef MZ.

W środę, 22 września ministerstwo zdrowia poinformowało, że udało się podpisać porozumienie między ministrem zdrowia, Komitetem Protestacyjnym Ratowników Medycznych i Związkiem Pracodawców Ratownictwa Medycznego SP ZOZ.

- Wczoraj toczyły się rozmowy dotyczące postulatów wystosowanych przez ratowników medycznych. Był to dialog w atmosferze dużej odpowiedzialności. Omawialiśmy nie tylko kwestie finansowe. Dyskutowaliśmy o tym, że zmiany ustawowe dot. całego systemu ratownictwa medycznego są konieczne - poinformował na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

- Podpisaliśmy trójstronne porozumienie - z przedstawicielami ratowników medycznych i pracodawców. W kontekście IV fali pandemii #COVID19 to bardzo dobra informacja, bo oznacza, że nie będzie braku obsad zespołów ratownictwa medycznego - dodawał szef resortu zdrowia.

Przy okazji konferencji prasowej wiceminister Waldemar Kraska poinformował też, że resort zdecydował się na przywrócenie "dodatku wyjazdowego" dla ratowników w wysokości 30 proc. wynagrodzenia.

Sedno Sprawy - Marcin Kierwiński