Nadchodzą duże zmiany w marketach. Żeby wziąć wózek, trzeba będzie mieć aplikację

2022-12-12 8:11 Róża Perszon
gorzów zakupy wózek
Autor: Alexas_Fotos/pixabay.com zdjęcie ilustracyjne

Spore zmiany mają nadejść w dużych marketach. Już wkrótce z dużych wózków w marketach mają zniknąć zamki na monety. Do ich odblokowania potrzebna będzie aplikacja.

W większości marketów, żeby zrobić zakupy z dużym wózkiem trzeba albo włożyć do środka konkretną monetę, albo mieć przy sobie specjalny żeton. Zamki depozytowe na monety mają taki plus, że żeby odzyskać swoje pieniądze, należ wózek odłożyć na miejsce. Jednak w dobie płatności elektronicznych coraz trudniej drobne monety w portfelu, a karty w takim przypadku nie mamy jak użyć. 

Na innowacyjne rozwiązanie wpadła firma Wanzl. Ja podaje spidersweb.pl, firma przyznała, że pracuje nad zastąpieniem przegródki na monety zamkiem, który będzie można otworzyć za pomocą smartfona.

Odblokowanie wózka nie będzie jednak aż tak proste, bo zamki mają być zintegrowane ze sklepowymi aplikacjami. I tu zaczynają się schody, bo klienci mogą poczuć się zmuszeni do zainstalowania dodatkowego oprogramowania. Bez niego, dosłownie, ani rusz.

- czytamy. 

Jak informuje spidersweb.pl, Wanzl zamierza najpierw przetestować to rozwiązanie, zanim podejmie ostateczną decyzję o wyeliminowaniu zamków na bilon.