Nowy rozkład jazdy pociągów. PKP Intercity uruchomiło ponad 400 pociągów na dobę

2022-12-11 22:54
W Krakowie będą nowe przystanki kolejowe. PKP PLK ogłosiły przetarg
Autor: pixabay.com

W nocy z soboty na niedzielę (z 10 na 11 grudnia) wszedł w życie nowy kolejowy rozkład jazdy. Skorzystają na tym w dużej mierze pasażerowie z Krakowa, Warszawy czy Trójmiasta.

PKP Intercity uruchamia ponad 400 pociągów na dobę, które poruszają się po zmodernizowanych torach - mówił w niedzielę minister infrastruktury Andrzej Adamczyk cytowany przez PAP.

„Przejechaliśmy pociągiem z Krakowa przez Skawinę w kierunku Przeciszowa i Podborów Skawińskich. To jest linia kolejowa, na której zlikwidowano wykluczenie komunikacyjne, a wcześniej niestety poprzednie rządy zlikwidowały w ogóle połączenia na tej linii. Przez wiele lat mieszkańcy wielu miejscowości na przestrzeni kilkudziesięciu kilometrów nie mogli korzystać z połączenia kolejowego”

- relacjonował Adamczyk. Mowa o nowym przystanku w Zatorze, jako przykład udanej walki z wieloletnim wykluczeniem komunikacyjnym mieszkańców.

Od niedzieli codziennie w trasę będzie wyruszać średnio 400 pociągów PKP Intercity. Na liście pojawiły się takie połączenia jak np. z Krakowa do Warszawy (14 zamiast 10). Także do 14 zwiększy się liczba połączeń ze stolicy do Trójmiasta. Pojawił się nowy ekspres z Trójmiasta do Bielska-Białej, a także ekspres „Hańcza” z Krakowa przez Warszawę do Wilna.