Nadchodzi załamanie pogody. Czekają na nas burze i silny wiatr

2022-05-18 8:25
Burza z piorunami
Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Gdzie jest burza w Polsce 11.05.2022? Darmowa mapa burz. Sprawdź, gdzie przechodzi burza i silny wiatr [MAPA I RADAR BURZ]

Coraz częściej w pogodzie spotykamy się się z gwałtownymi burzami czy upałem, które się przeplatają. Prognoza IMGW na następne dni zwiastuje kolejne niebezpieczne zjawiska. W czwartek (19 maja) będziemy mogli odczuć wysokie temperatury, ale już w piątek pogoda zmieni się na gorsze.

W tym tygodniu pogoda w Polsce będzie różnorodna. W nocy ze środy na czwartek (18/19.05) mogą wystąpić przymrozki do nawet -3 stopni Celsjusza, za to w ciągu dnia w czwartek IMGW prognozuje wyraźny skok temperatury na zachodzie kraju! W piątek czeka nas załamanie pogody i niebezpieczne zjawiska atmosferyczne, które potrwają kilka dni!

W piątek, w sobotę i w niedzielę pochmurno z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Temperatura maksymalna w piątek i w sobotę do 25°C, w niedzielę chłodniej - maksymalnie około 20°C

- podaje IMGW w prognozie. 

We wszystkie weekendowe dni spodziewane są wichury do 70 km/h, a te najostrzejsze zaatakują podczas burz. 

Na ten moment Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał prognozę ostrzeżeń I stopnia przed burzami dla kilku województw. Niebezpieczna pogoda może wystąpić w:

kujawsko-pomorskim,

warmińsko-mazurskim,

podlaskim,

mazowieckim,

lubelskim