Nadchodzi załamanie pogody. Końcówka sierpnia będzie chłodna

2023-08-22 11:44
Zostańcie w domach! Pogoda w weekend sprawi, że odechce się wam urlopu
Autor: Pexels/cc0/Pixabay.com Weekend 28-30 lipca może przyprawić nas o zawrót głowy, bo rzadko się zdarza, by w wakacje dominowała tak zła pogoda

Po kolejnej fali upałów, przyszedł czas na ochłodzenie. Synoptycy zapowiadają nawet 13 kresek na termometrach.

W środę zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy oraz na krańcach południowych okresami zachmurzenie duże i tam przelotne opady deszczu, w Karpatach możliwe burze. Temperatura maksymalna od 23 st. C na Pomorzu do 28 st. C miejscami w południowej połowie kraju, nad morzem od 20 st. C do 23 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. W czasie burz wiatr porywisty.

Jak podaje portal Twoja Pogoda, z zachodu na wschód kraju będzie wędrować chłodny front, a wraz z nim burze, ulewy, gradobicia i wichury. Temperatura będzie mocno zróżnicowana, na zachodzie w obfitym deszczu tylko 18-20 stopni, a na słonecznym wschodzie jeszcze 31-34 stopnie. Jak czytamy, to będzie zapowiedź dużych zmian w pogodzie na początku przyszłego tygodnia. Temperatura będzie sięgać około 20 stopni, jednak będą miejsca, gdzie przy obfitym deszczu nie przekroczy 15 stopni.