Nauka zdalna może zostać skrócona w pięciu województwach

2022-02-01 9:32
Szkoła, klasa
Autor: coyot / CC0 / pixabay.com

Skrócenie nawet o dwa tygodnie nauki zdalnej w pięciu województwach, zapowiedział we wtorek Przemysław Czarnek. Minister edukacji był gościem programu Sedno Sprawy w Radiu Plus. Co takiego powiedział minister?

Jacek Prusinowski, prowadzący Sedno Sprawy, zapytał ministra, czy możliwe jest skrócenie nauki zdalnej, jeśli pozwoli na to sytuacja pandemiczna.

- Za chwilę będziemy o tym rozmawiać z minister Marzeną Machałek, która stoi na czele rady bezpieczeństwa covidowego, którą powołałem zaraz po tym, jak zostałem ministrem - odpowiedział minister. - Będzie się z nimi jeszcze spotykała po to żeby na bieżąco analizować sytuację. Jeżeli będzie taka możliwość, to skrócimy ten okres nauki zdalnej, czy będziemy chcieć go skrócić - zwłaszcza w tych województwach, w których ferie już się zakończyły. W pozostałych województwach to i tak będą dwa tygodnie, bo są ferie zimowe.

Województwa, w których ferie już się zakończyły to kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie i wielkopolskie.

- Jeśli tylko sytuacja pandemiczna na to pozwoli, będziemy starać się skrócić tam naukę zdalną o tydzień lub dwa tygodnie - powiedział minister.