Nowa metoda działania oszustów. Podają się za tych... którzy mają ich zwalczać

2023-02-02 14:08
Oszustwo przez internet
Autor: pixabay.com Oszustwo przez internet

Kreatywność oszustów nie zna granic. Co chwilę dowiadujemy się o nowych metodach, na których niestety nabierają innych, okradając ich z pieniędzy, Tym razem podają się za biuro do zwalczania cyberprzestępczości.

Na wnuczka, urzędnika, hydraulika, pracownika spółdzielni mieszkaniowej, bankowca czy policjanta... mogłoby się wydawać, że te pomysły się nie kończą. I niestety ale oszuści wpadli na kolejny pomysł.

Na czym polega oszustwo na biuro do zwalczania cyberprzestępczości?

Pojawił się nowy typ ataku polegający na przesyłaniu wiadomości e-mail rzekomo pochodzącej z Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości. Przestępcy sugerują pobranie, rzekomo przygotowanego przez CBZC, oprogramowania do wykrywania wirusów. Policjanci na stronach internetowych swoich jednostek nie udostępniają żadnego oprogramowania do diagnostyki systemu operacyjnego.

- podaje naszamlawa.pl

Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości zwraca uwagę, że w treści wiadomości przesyłanej przez oszustów występują błędy w pisowni, podany jest nieprawidłowy adres mailowy, ponadto adres strony internetowej poprzedzony jest fałszywą frazą: troadsecow.com.