Nowa metoda złodziei. Naciągają na...remont kościoła

2023-03-17 9:45
Chcieli zaoszczędzić 10 złotych. Za oszustwo w więziennej celi mogą spędzić 8 lat
Autor: pixabay.com

Nie tylko internetowo i przez telefon. Oszuści coraz częściej korzystają z innych metod. Jedną z nich jest umieszczanie tzw. "pułapki" w skrzynce na listy.

Już nie tylko "na wnuczka", czy "na policjanta" ale i na... remont kościoła. Jak opisuje WP Kobieta, tym razem o takiej próbie poinformowała parafia pw. świętej Jadwigi Śląskiej w Zabrzu. Okazuje się, że na jej terenie ktoś umieszcza w skrzynkach fałszywe blankiety wpłat.

"Sprawcy tego typu oszustw są często zatrzymywani dzięki pomocy osób, które mają świadomość tego, że mogą zostać oszukane. Niestety wciąż do policjantów docierają informacje o kolejnych pokrzywdzonych"

- komentuje policja. 

Jak podaje portal, na facebookowej stronie parafii pojawiło się ostrzeżenie przed działaniem złodziei. Jedna z parafianek otrzymała w skrzynce blankiet z informacją, że parafia zbiera na remont kościoła. Okazało się, że parafia nic o tym nie wie. 

Jak ostrzegają administratorzy, jest to najprawdopodobniej próba wyłudzenia.

"Bardzo prosimy o zgłaszanie proboszczowi tego typu zdarzeń. Mamy nadzieję, że nikt z parafian nie dał się nabrać i nie wpłacił funduszy na to fałszywe konto. A czujnej parafiance bardzo dziękujemy"

- czytamy na facebookowym wpisie. 

"Bardzo prosimy, żeby sprawę w parafii nagłośnić, zależy nam na tym, żeby nikt się nie dał nabrać złodziejom" - zaapelowali duchowni cytowani w artykule.