Nowy selekcjoner reprezentacji Polski oficjalnie zaprezentowany. Kim jest Fernando Santos?

2023-01-24 15:01 Róża Perszon
Fernando Santos
Autor: Super Express Fernando Santos

Fernando Santos został ogłoszone we wtorek (24 stycznia) nowym selekcjonerem reprezentacji Polski w piłce nożnej. 68-latek został następcą Czesława Michniewicza i to on poprowadzi biało-czerwonych w meczach eliminacyjnych do Euro 2024 w marcu.

We wtorek, 24 stycznia na konferencji prasowej zorganizowanej w Warszawie, Fernando Santos został oficjalnie zaprezentowany jako nowy selekcjoner reprezentacji Polski. Podczas prezentacji Portugalczyk wspomniał także o sztabie szkoleniowym, w którym oprócz jego portugalskich współpracowników znajdą się także Polacy.

Ostatnie tygodnie były dla nas dość burzliwe. Musieliśmy dokonać bardzo trudnego wyboru, poświęciliśmy temu bardzo dużo pracy, ale dziś dotarliśmy do celu. Jako prezes PZPN uważam, że stać nas na wybór najlepszego z dostępnych selekcjonerów. Jako federacja jesteśmy na to gotowi

- komentował Cezary Kulesza. 

Portugalczyk zapowiedział też, że ma w planach spotkania z zawodnikami jeszcze przed pierwszym zgrupowaniem. Celem numer jeden dla nowego selekcjonera i dla kadry jest oczywiście awans na Mistrzostwa Europy w Niemczech, które odbędą się w 2024 roku.