Ogólnopolska Karta Seniora - od kiedy będzie dotępna? Do czego służy?

2022-09-12 13:35
Śniadowo. Senior uwierzył, że pomaga synowi w potrzebie i stracił majątek. Ile pieniędzy przekazał oszustom?
Autor: pixabay.com Śniadowo. Senior uwierzył, że pomaga synowi w potrzebie i stracił majątek. Ile pieniędzy przekazał oszustom?

Karta seniora to dokument, który może wyrobić każda osoba po 60. roku życia. Dokument ten uprawnia do wybranych przywilejów i zniżek. Inicjatywa została wymyślona przez jedną z organizacji użytku publicznego. Kto może ją posiadać? Jak ją uzyskać?

Ogólnopolska Karta Seniora to projekt stworzony przez Stowarzyszenie MANKO, mający na celu aktywizację seniorów w życiu społecznym. Dokument ten uprawnia do korzystania ze zniżek na różne usługi na terenie całej Polski.

Kartę seniora uzyskuje się na podstawie złożonego wniosku i postarać się o wyrobienie karty seniora, która daje wiele przywilejów oraz zniżek. Jak podaje Stowarzyszenie Manko punktów współpracujących z programem i oferujących zniżki jest już ponad 1500. Są wśród nich restauracje, hotele, biura podróży, sanatoria, muzea, przychodnie i lecznice, usługi, m.in. fryzjerskie czy remontowe, muzea, galerie i teatry, placówki organizujące kursy i szkolenia. Ważne dla seniorów są również zniżki na przewozy komunikacją miejską oraz transport.

Wyrobienie Karty Seniora jest bardzo łatwe i wymaga jedynie wypełnienia krótkiego formularza. Można to zrobić w punktach 120 gmin lub miast, które przystąpiły do programu. Aktualna lista Gmin Przyjaznym Seniorom znajduje się na stronie stowarzyszenia: www.glosseniora.pl. Informacje o tym, gdzie można złożyć wniosek o kartę, można znaleźć na stronach informacyjnych gmin lub kontaktując się bezpośrednio z sekretariatem - tłumaczy portal edziadkowie.pl.