Ograniczenia handlu w niedziele i święta. Mają pojawić się zmiany?

2023-11-14 13:53
Czy 15 sierpnia 2023 otwarte są sklepy w Poznaniu? Gdzie zrobisz zakupy? Sprawdź!
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Czy 15 sierpnia 2023 otwarte są sklepy w Poznaniu? Gdzie zrobisz zakupy? Sprawdź!

Rada Ministrów ma zająć się na wtorkowym posiedzeniu projektem noweli ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta - wynika z porządku obrad rządu.

"Projekt ustawy przewiduje wprowadzenie zmiany w przepisach ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę i święta oraz w niektóre inne dni, zgodnie z którą niedziela 24 grudnia 2023 r. będzie dniem objętym zakazem, o którym mowa w art. 5 ww. ustawy, polegającym na zakazie handlu oraz wykonywania czynności związanych z handlem oraz powierzania pracownikowi lub zatrudnionemu wykonywania pracy w handlu oraz wykonywania czynności związanych z handlem"

W ubiegłym tygodniu w wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów został opublikowany projekt ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę i święta oraz w niektóre inne dni, autorstwa MRiPS - podaje PAP. 

W porządku obrad wtorkowego rządu zamieszczono punkt dotyczący "Projektu ustawy o zmianie ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni", autorstwa Ministra Rodziny i Polityki Społecznej.

Jak czytamy, "proponuje się ustanowienie, tzw. niedzieli handlowej na dzień 10 grudnia 2023 r., co pozwoli na realizację planów zakupowych – w tym przypadku proponuje się jednak ograniczenie handlu do godz. 14.00"